Повернення / обмін

Перелік товарів, що не підлягають обміну та поверненню

Статтею 9 Закону України «Про захист прав споживачів» передбачено право споживача обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний, якщо куплений товар не підійшов за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути використаний за призначенням. Обмін можливий протягом 14 днів, не рахуючи дня покупки, якщо триваліший строк не оголошений продавцем. Обмін товару проводиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики і розрахунковий документ, виданий продавцем разом з товаром. Якщо на момент обміну потрібного товару немає у продажу, споживач має право розірвати договір купівлі-продажу і отримати назад гроші.

 

Однак обміняти (повернути) таким чином можна не будь-який товар. Кабінетом Міністрів України затверджено перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну або поверненню (Постанова КМУ від 19 березня 1994 № 172). До таких товарів відносяться:

 

Продовольчі товари.

 Лікарські засоби.

 Предмети сангигиени.

Фотоплівки, фотопластинки, фотографічний папір.

Корсетні товари.

Парфумерно-косметичні вироби.

Перо-пухові вироби.

Дитячі іграшки м'які.

Дитячі іграшки гумові надувні.

Зубні щітки.

Мундштуки.

Апарати для гоління.

Помазки для гоління.

Гребінці, гребені та щітки масажні.

Сурдини (для духових музичних інструментів).

Скрипкові підборіддя.

Рукавички.

Тканини.

Тюлегардинні і мереживні полотна.

Килимові вироби метражні.

Білизна натільна.

Білизна постільна.

Панчішно-шкарпеткові вироби.

Товари в аерозольній упаковці.

Друковані видання.

Лінійний та листковий металопрокат, трубна продукція, пиломатеріали, погонажні (плінтус, лиштва), плитні матеріали (деревноволокнисті та деревностружкові плити, фанера) і скло, нарізані або розкроєні під розмір, визначений покупцем (замовником).

Аудіо-, відеокасети, диски для лазерних систем зчитування із записом.

Вироби з натурального та штучного волосся (перуки).

Товари для немовлят (пелюшки, соски, пляшечки для годування т. Д.).

Інструменти для манікюру, педикюру (ножиці, пилочки і т. Д.).

Ювелірні вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Цей перелік товарів є вичерпним. Продавець не має права відмовити в обміні (повернення) товару, що не включеної до переліку, якщо він відповідає всім вимогам, передбаченим ст. 9 Закону (збережений товарний вигляд, ярлики, пломби, є розрахунковий документ і т.д.)

Кошик порожній